Kraina Dorotki Dobrotki 

Każda okazja by powiedzieć "Kocham Cię!" czy "Lubię Cię!" jest dobra! Czy To Dzień Kobiet czy Walentynki w Dobrotkowie zawsze panuje życzliwy uśmiech. dobre słowo i miły gest! Dziękujemy wszystkim małym dżentelmenom za każdy prezent, a wszystkim dzieciom za piękne laurki malowane sercem! 

Zobacz więcej

Oto fotorelacja z ostatnich, zupełnie niezwykłych zajęć Robotyki . Tym razem logiczne myślenie, przewidywanie sytuacji, planowanie działań odbyło się mniej wirtualnie, a bezpośrednio na interaktywnych robotach! :-) Do tego szczypta rywalizacji i sukces edukacyjny gotowy! Ciekawi jesteśmy czym tym razem zaskoczy nas Akademia Edukacyjna?! :-) Kraina Dorotki Dobrotki czeka z niecierpliwością!

Zobacz więcej

Oto jak swobodny czas ferii wpłynął na rozbudzanie dziecięcej kreatywności :-) Brudno, plastycznie, energetycznie i radośnie- tak było w Dobrotkowie :-)

Zobacz więcej

Kraina Dorotki Dobrotki zamieniła się w prawdziwą dżunglę, a nasze dzieci za pomocą magicznej maszyny czasu przeniosły się w prehistoryczną rzeczywistość, aby poznać niezwykłe stworzenia- dinozaury! Moc przygód, przeplatała się z nie lada trudnymi zadaniami! Ale co to dla nas! W końcu sześć lat zobowiązuje :-)

Zobacz więcej

Raz, dwa, trzy ćwiczysz Ty!

Kraina Dorotki Dobrotki, mimo iż w pomniejszonym składzie, nie zapomina o aktywności fizycznej! :-) Ćwiczymy, wspinamy się, biegamy, robimy przewroty, a co najważniejsze dobrze się bawimy! Sport to zdrowie i moc radości! :-)

Zobacz więcej

Kreatywne ferie w Dobrotkowie

Eksperymentalnie, kreatywnie, plastycznie, artystycznie i z wyobraźnią- tak wyglądają ferie w Dobrotkowie :-) Tworzyliśmy swoje slimy, eksperymentowaliśmy z lampą lawą i wulkanem miłości, kleiliśmy, brudziliśmy się i dobrze się bawiliśmy :-)

Zobacz więcej

Pizza Day w Dobrotkowie

Najpyszniejsza pizza to ta zrobiona samodzielnie! ;-) Dzieci z Krainy Dorotki Dobrotki wyrabiały ciasto, smarowały, układały i cierpliwie czekały na finał czyli smakowanie! Było pysznie :-) mniammmmm

Zobacz więcej

Bal w Dobrotkowie!

Moc przygód, szaleństwa, zabawy i tańca to w skrócie bal w Krainie Dorotki Dobrotki. :-) Niezwykłe przebrania i fascynująca podróż w najdalsze kraje świata to gwarancja dobrej zabawy :-) A gdzie byliśmy i co próbowaliśmy niech pozostanie naszą tajemnicą ;-)

Zobacz więcej

Spotkanie autorskie z Wandą Szymanowską

Książka to niezwykły skarb, który otwiera drzwi do krainy wyobraźni, a gdy książka dodatkowo uczy i porusza ważne kwestie to już prawdziwy skarb. "Ciapek" i "Tomcio Telefoncio" niewątpliwie mają takie przesłanie. Wiemy już, że lekarstwem na fonoholizm może być babcia, wiemy też, że zwierzęta potrzebują naszej troski i opieki. Dziękujemy Pani Wandzie za spotkanie, uchylenie rąbka pisarskiej tajemnicy oraz ważne i mądre przesłania :D

Zobacz więcej

Dzieci z Krainy Dorotki Dobrotki zaprosiły dziś na swój występ niezwykłych gości- Babcię i Dziadka i to dla Nich wprost ze swoich gorących, dziecięcych serduszek popłynęły najserdeczniejsze życzenia! Były łzy wzruszania i łzy radości! Nasze małe damy i mali dżentelmeni wzruszyli, rozbawili, zaczarowali swoją publiczność! :-) Wszystkim Babciom i dziadkom życzymy 100, a nawet 200 lat!

Zobacz więcej

Dzieci z Krainy Dorotki Dobrotki pozdrawiają z murów Teatru Lalki i Aktora :-) Spotkanie ze sztuką teatralną to zawsze wspaniałe wydarzenie, a taka osobliwa sytuacja, gdy jesteśmy jedynymi widzami na widowni i aktorzy grają tylko dla nas, to przeżycie z kategorii absolutnie niezwykłych :-) Po spektaklu mieliśmy tez okazję zobaczyć wystawę świąteczną - inspiracje no przyszły rok! :-)

Zobacz więcej

W ten niezwykły, przedświąteczny czas dzieci z Krainy Dorotki Dobrotki, ich rodzice oraz najbliżsi nauczyciele spotkali się, aby spędzić ten magiczny moment razem! Było mnóstwo wzruszeń podczas występu artystycznego, wiele radości podczas spotkania z marzeniami dzieci oraz masa pyszności w trakcie naszej wspólnej wigilii. Dzieci nie po raz pierwszy zaskoczyły Rodziców swoimi gorącymi sercami i niezwykła kreatywnością :-) Jeszcze raz życzymy dzieciom i rodzicom spełniania nie tylko tych marzeń zaklętych w magicznej buteleczce, ale wszystkich tych najskrytszych. Wesołych Świąt!

Do Dzieci z Krainy Dorotki Dobrotki przybył ten najbardziej wyczekiwany gość- Święty Mikołaj! :-) Chyba wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, bo każdy sześciolatek otrzymał piękny prezent! Nie obyło się też bez prezentów dla Świętego Mikołaja. Niech żyje magia Świąt! :-)

Prawdziwe czary dzieją się pod osłoną nocy i dlatego dzieci z Krainy Dorotki Dobrotki spotkały się późnym wieczorem, żeby wywróżyć sobie przyszłość :-) Magia i czary to tradycja andrzejkowa znana i lubiana, ale co zrobić, gdy Czarownica Psotnica ukryła magiczny klucz, bez którego nie da się przepowiedzieć przyszłości? Trzeba wyruszyć na poszukiwania! ;-) Ileż trzeba mieć odwagi i fantazji, żeby zajrzeć w każdy zakamarek pustego przedszkola?! Uzbrojeni w latarki krocząc po magicznych śladach zajrzeliśmy w każdy kąt, błądziliśmy niczym w labiryncie korytarzy, piwnic i podwórka przedszkolnego! Aż znalazła się nasza zguba i magii mogło stać się zadość :-) Później przyszedł czas na kolejną magię- magię samodzielności :-) Sześciolatki nocowały w przedszkolu z radością i ciekawością, tylko rodzice po cichutku wysyłali Pani Karolinie pytania "Czy wszystko, ok?" :-)

Przeżyjmy to jeszcze raz! Za nami Jesienne Konfrontacje Teatralne - magiczne spotkanie ze sztuką tworzoną przez Dzieci i Nauczycieli z Przedszkola Przed- Szkółka! Dla sześciolatków z Krainy Dorotki Dobrotki to kojne wielkie wydarzenie w życiu teatralnym grupy, które ukazało wybitne umiejętności interpretacyjne, taneczne,a także wielka odwagę sceniczną :-) Gratulujemy wielkim małym aktorom! :-)

Niedawno świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w związku z tą ważną okazją sześciolatki z Krainy Dorotki Dobrotki postanowiły uczcić to święto barwami narodowymi :-) W ramach zajęć dzieci poznały sylwetki ojców niepodległości i wybrały sobie swojego ulubionego bohatera!

Sześciolatki z Krainy Dorotki Dobrotki wybrały się do Galerii Sztuki Współczesnej, gdzie nie tylko odbyło się fantastyczne spotkanie ze sztuką, ale również mieliśmy okazję tę sztukę tworzyć! Tym razem dzieci działały ze światłem. :-) Tworzyły swoje świetlne konstrukcje, które później z wielkimi emocjami oglądały w zupełnie zaciemnionym miejscu :-) Ktoś mówił, że dzieci boją się ciemności?! ;-)

Oto efekty wspaniałej pracy Dzieci i Rodziców z Krainy Dorotki Dobrotki! Kreatywność, współpraca, zaangażowanie i niezwykłe zdolności to cechy teamu rodzice - dzieci! :-) A nasz Dzień Dyni w przedszkolu był pełen pomarańczowej radości! :-) Brawa!

Jesień nas rozpieszcza piękną pogodą, a złota polska jesień w lesie to najpiękniejszy czas! :-) Dlatego też dzieci z Krainy Dorotki Dobrotki wybrały się wraz z druga grupą sześciolatków na poszukiwanie jesiennych skarbów! :-) Pełne koszyczki jesiennych darów i głowa pełna wiedzy na temat lasu to nasze zdobycze październikowe :-)

Mamy 6 lat i zbudowaliśmy własnego łazika, a następnie programowaliśmy i udoskonalaliśmy tak, aby poruszał się jak najszybciej! Tym razem nie było gotowych rozwiązań! Zębatki, koła? Co by tu zamienić?! Niesamowita samodzielność w działaniu i myśleniu cechuje Dzieci z Krainy Dorotki Dobrotki, dlatego efekty naszej pracy były zdu-mie-wa-ją-ce! :-)

Sześciolatki z Krainy Dorotki Dobrotki regularnie uczestniczą w rożnych zajęciach sportowych- tym razem nasze ukochane judo! Sport to zdrowie i dobre samopoczucie! :-) Zachęcamy :-)

Jak dawniej było w szkole.

ROBOTYKA DLA SMYKA

Sześciolatki z Krainy Dorotki Dobrotki rozpoczęły rok na sportowo. ;-) Najpierw był tenis, pożnij gimnastyka dla smyka. Ruch wspomaga aktywność intelektualną i my o tym wiemy

Dobrotkowo wkracza w "poważny" wiek sześciolatka :-) Zerówka to wspaniałe, nowe wyzwania!

Żeby im sprostać, dzieci musza zostać wyposażone w odpowiednie narzędzia, dlatego też do naszej sali ktoś przysłał ogromna paczkę. :-) A w tej paczce... piórniki, książki, ołówki, kredki... Same prezenty!

Teraz jesteśmy gotowi! Zerówkę czas zacząć!

Niepubliczne Przedszkole Artystyczne i Językowe "Przed-szkółka"

ul. Grunwaldzka 29, 45-054 Opole

Niepubliczne Przedszkole Artystyczne i Językowe "Przed-szkółka"

ul. Grunwaldzka 29, 45-054 Opole

Dwujęzyczny Żłobek Artystyczny i Naukowy "Tuptuś Odkrywca"

ul. O.J.Czaplaka 1B 45-055 Opole

tel.: 77 453 98 70

 kom.: 792 222 198

czynny w godzinach

06:30 -18:00

Pon - Pt.