Kraina Smoka Marzyciela 

Jesienne grzyby

W brązowym kapeluszu
na grubej nóżce
w mszanym pluszu
stoi przy leśnej dróżce!

Zobacz więcej

Zaczarowany Świat :)

W ramach projektu Dwujęzyczna Opolszczyzna starszaki z Krainy Smoka Marzyciela uczestniczyły w czterech bardzo ciekawych warsztatach. Mieliśmy okazję obserwować świat w powiększeniu, poznać budowę oka i zgłębić tajemnice światła. To były bardzo ciekawe warsztaty. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.!

Zobacz więcej

Przedarte Góry

W Krainie Zamkowych Tajemnic powstały zachwycające krajobrazy górskie i roztarte palcami zachody słońca... namalowane zostały pastelami na wydartych krawędziach papieru!Prosta technika, a tak niebanalne efekty!

Zobacz więcej

Forest animals :)

W tym tygodniu starszaki z Krainy Smoka Marzyciela odwiedziły Magiczny Las, w którym przeżyły wiele ciekawych przygód! Zobaczcie sami! 

Zobacz więcej

Jesienne Muzykowanie

Wczoraj Kraina Smoka Marzyciela pokazała jak bardzo jesień może być radosna, piękna i kolorowa! Piękna jak każdy dźwięk, który rozbrzmiewał w trakcie ich prezentacji... Gratulujemy! 

Zobacz więcej

Linia

Kraina Smoka Marzyciela dowiedziała się, że linia jest podstawowym środkiem wyrazu w plastyce Dzieci za pomocą taśmy klejącej wyznaczyły proste linie na kartce i namalowały piękne abstrakcyjne obrazy!

Zobacz więcej

Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej :)

Dziś starszaki z Krainy Smoka Marzyciela miały okazję zobaczyć eksponaty z wystawy „Bańki mydlane”, wziąć udział w ciekawych dyskusjach, a na koniec doświadczyć przyjemności własnoręcznego tworzenia. Po raz kolejny dziękujemy za kolejne rozwijające spotkanie ze sztuką!

Zobacz więcej

One potato, two potatoes... :)

Radosna twórczość plus język angielski, czyli idealne przepis na super zabawę. 

Zobacz więcej

Eksperyment malarski na kompresie chłonnym

Kraina Smoka Marzyciela malowała wczoraj pejzaże jesienne na nietypowym „arkuszu”...kompres chłonny okazał się bardzo ciekawym materiałem artystycznym Dzieci dowiedziały się dziś, że barwy mogą mieć temperaturę i być ciepłe  lub zimne!

Zobacz więcej

Kolorowy deszcz

Dziś w Krainie Smoka Marzyciela spadł niezwykły deszcz  dzieci zamieniły się w deszczowe chmury i rozbryzgały kolorowe krople szczoteczką do zębów! Na szczęście miały parasole  zobaczcie, jakie dżdżyste dzieła sztuki powstały po tej barwnej nawałnicy!

Zobacz więcej

Rysunek Konturowy

Kraina Smoka Marzyciela wie już, czym jest kontur i rysunek konturowy Kartka papieru zamieniła się w plastyczne laboratorium, a dzieci mogły eksperymentować z konturem wykorzystując węgiel, długopis, ołówek HB i B oraz gumkę do mazania. Rozcierały i pocierały, testowały, które z narzędzi rysunkowych jest twarde, które miękkie...oceniały, czy brudzi, czy maluje się nim ciężko i czy da się zmazać raz namalowaną linię. Efekt badawczy zobaczcie sami!

Zobacz więcej

Jesienne Lwy

Kraina Smoka Marzyciela zgłębiała dziś tajniki sztuki rysunku!  Szkicowali samodzielnie od podstaw lwa i kolorowali a grzywa zamieniła się w iście jesienną kompozycję ...

Zobacz więcej

Świętujemy Dzień Chłopaka

Kraina Smoka Marzyciela świętowała dziś Dzień Chłopaka.  Wspólne zabawy, piękne życzenia i cudowne uśmiechy towarzyszyły nam od samego rana. Własnoręcznie zrobione przez dziewczynki medale były wspaniałą niespodzianką!  Spójrzcie na te iskierki radości w oczach! 
Spełnienia marzeń, CHŁOPAKI! 

Zobacz więcej

Rozdmuchane Farby

Kraina Smoka Marzyciela rozdmuchała dziś barwne i szalone fryzury! To była nie tylko fantastyczna zabawa plastyczna, ale także ćwiczenie logopedyczne poprawiające artykulację u dzieci - prawdziwa gimnastyka buzi i języka

Zobacz więcej

Dzień Przedszkolaka :)

6-latki z Krainy Smoka Marzyciela świętowały tegoroczny Dzień Przedszkolaka w wyjątkowy sposób. Nasze starszaki przygotowały przepiękne, oryginalne i absolutnie niepowtarzalne kubki!  Własnoręcznie wykonane dzieła na pewno sprawią, że każdy przygotowany w nich napój będzie jeszcze pyszniejszy! 

Zobacz więcej

Dzień Kropki w Krainie Smoka Marzyciela :)

Dzisiejszy Dzień Kropki był dla dzieci z Krainy Smoka Marzyciela inspiracją do rozmów o wierze we własne możliwości, o wspieraniu się nawzajem oraz gotowości do stawiania czoła wyzwaniom.  Uwieńczeniem tego dnia był Przedszkolny Plener Artystyczny, w którym każdy z nas dał wyraz swojej ekspresji. 

Zobacz więcej

Sznurkowa abstrakcja
W tym tygodniu dzieci z Krainy Smoka Marzyciela i Zamkowych Tajemnic namalowały abstrakcyjne dzieła sztuki za pomocą farb i sznurka👨🏻‍🎨Spójrzcie tylko na to skupienie i radość tworzenia! Powstała przy tym również cała mnogość interpretacji. Tam gdzie jedni widzieli kwiat skąpany w deszczu, inni dostrzegli wróżkę🧚🏻‍♀️

Zobacz więcej

Zabawa w pisanie
Dla dzieci z Krainy Smoka Marzyciela pisanie liter nie jest nudne🥱! Dlaczego? Zobaczcie sami, jakie faktury, smaki, kształty i zapachy przybrał nasz alfabet! Nie dało się Ich oderwać od pracy🤭

Zobacz więcej

Kredą po papierze ściernym
W tym tygodniu Dzieci z Tęczowej Krainy i Krainy Smoka Marzyciela rysowały kredą po papierze ściernym i nie tylko! Cały płac zabaw zamienił się w wytwórnie rysunków i gier! Powstały „kółko i krzyżyk”, „klasy”, zygzaki, na których linie nie wolno nadepnąć. Ile frajdy miały Dzieci z plastyki na dworze zobaczcie sami! ❤️

Zobacz więcej

Niepubliczne Przedszkole Artystyczne i Językowe "Przed-szkółka"

ul. Grunwaldzka 29, 45-054 Opole

Niepubliczne Przedszkole Artystyczne i Językowe "Przed-szkółka"

ul. Grunwaldzka 29, 45-054 Opole

Dwujęzyczny Żłobek Artystyczny i Naukowy "Tuptuś Odkrywca"

ul. O.J.Czaplaka 1B 45-055 Opole

tel.: 77 453 98 70

 kom.: 792 222 198

czynny w godzinach

06:30 -18:00

Pon - Pt.