Kraina Smoka Marzyciela 

Dzień Szalonych Fryzur :)

Dziś w naszym przedszkolu Dzień Szalonych Fryzur!  Gdy na głowie tyle się dzieje, nic dziwnego, że buzia się śmieje! 
Drodzy Rodzice, dziękujemy za zaangażowanie! 

Dzień Niedźwiedzia Polarnego :)

Dzień Kobiet w Krainie Smoka Marzyciela

Kobietki z Krainy Smoka Marzyciela :)

Koty :)

Dzień Kota w Krainie Smoka Marzyciela :)

Nasze starszakowe koty w trakcie procesu twórczego...  

Walentynki w Krainie Smoka Marzyciela :)

Poczta walentynkowa w grupie starszaków działała pełną parą! Potrzeba było aż dwóch pudeł, by pomieścić wszystkie własnoręcznie wykonane walentynki! Dzieci zgodnie stwierdziły, że czuły ogromną radość zarówno samemu otrzymując przecudne wyrazy sympatii, jak również obserwując błysk w oku innych obdarowanych.   Cóż za wspaniały widok! Dziękujemy za te wspaniałe niespodzianki!  

Karnawał w Krainie Smoka Marzyciela :)

Prawdziwy zachwyt w oczach dzieci, uśmiechy od ucha do ucha i pełne zaangażowanie w fabułę balu - tak było w czasie karnawałowej zabawy w Krainie Smoka Marzyciela.  
Szalony Kapelusznik został uwięziony w Zimowej Krainie, lecz na szczęście nasze dzielne i uczynne sześciolatki pomogły odnaleźć się w tej niecodziennej sytuacji i rozwiązać wszystkie ciekawe zadania, by ostatecznie wejść do lodowej jaskini i swymi gorącymi sercami roztopić ukryty skarb.   
Spójrzcie, jak wspaniale się bawiliśmy!  

Dzień Pizzy w Krainie Smoka Marzyciela :)

Ciao! Tu podróżnicy z Krainy Smoka Marzyciela, którzy dziś zawitali do dalekiej Italii, gdzie zwiedzili największe miasta i ciekawe miejsca, poznali historię powstania pizzy oraz degustowali włoskie przysmaki!  Kulminacyjnym momentem naszej podróży było własnoręczne przygotowanie pizzy! Każdy po swojemu i każdy dokładnie tak, jak lubi. Buon appetito! 

Dzień Lego w Krainie Smoka Marzyciela :)

Cóż to była za fantastyczna niespodzianka dla naszych sześciolatków! Dzień Lego świętowany poprzez warsztaty z robotyki i to u nas w przedszkolu!   Zaskoczenie, niedowierzanie i ogromna radość!  

Malowanie śniegiem w Krainie Smoka Marzyciela

W Krainie Smoka Marzyciela spadł śnieg Dzieci namalowały nim piękne, puszyste, mięciutkie obrazy

Zimowe Miasteczko Smoka Marzyciela

Dzieci z Krainy Smoka Marzyciela zamieniły się w architektów! Zbudowały całe miasta, łączyły ulice miedzy sobą, wycinały, wyklejały, konstruowały, planowały, aranżowały i kreowały! Różnorodność pomysłów przerosła najśmielsze oczekiwania  a uśmiechy mówią same za siebie 

Młodzi projektanci :)

Spójrzcie, jak wspaniale nasze starszaki odnalazły się w roli projektantów mody oraz krawców! 

Dzień Popcornu :)

Ta radość! Ten zachwyt! Te emocje!  Dziś w roli głównej był popcorn. 

Zabawy na śniegu :)

Cóż to była za radość!  W końcu spadł się długo wyczekiwany śnieg! W ruch poszły więc śnieżki, które następnie przeobraziły się w dwa ogromne bałwany! Ogromna porcja uśmiechu, radości i pozytywnej energii. 
Kraina Smoka Marzyciela przesyła zimowe pozdrowienia! 

Powitanie nowego roku :)

Nasze 6-latki coraz bardziej świadome są upływającego czasu, stąd pewnie w życzeniach na rok 2021 pojawiły się takie przepiękne słowa dzieci:
Żeby wszyscy byli zdrowi, szczęśliwi i żebyśmy o sobie pamiętali nawet, gdy już skończymy przedszkole... 

Przedświąteczne pozdrowienia :)

Dzieci z Krainy Smoka Marzyciela przesyłają przedświąteczne pozdrowienia! 

Świąteczny koncert w Krainie Smoka Marzyciela :)

Piękny, nastrojowy, wzruszający - taki był świąteczny koncert dzieci z Krainy Smoka Marzyciela.  Dziękujemy p. Ani za wspaniałe przygotowanie dzieci do tego wydarzenia. 
Zapraszamy na fotorelację z koncertu, który będzie można obejrzeć już wkrótce.

"Słowik" Krainy Smoka Marzyciela :)

Starszaki z Krainy Smoka Marzyciela przez wiele tygodni z ogromną radością i zaangażowaniem przygotowywały przedstawienie pt. "Słowik". Obecna sytuacja nie pozwoliła nam zaprezentować efektów w teatrze, dlatego stworzyliśmy mały teatr w przedszkolu.  Piękne stroje, cudowna muzyka, choreografia i gra sceniczna - nic dziwnego, że dzieci z zapartym tchem oglądały występ swoich kolegów i koleżanek z grupy.  Nasz spektakl zobaczyć będzie można już lada dzień. 

Aromatyczne choinki Smoka Marzyciela

Pierniczkowa Kraina Smoka Marzyciela :)

W minionym tygodniu starszaki z Krainy Smoka Marzyciela przygotowały pierniczki. W tym roku postanowiliśmy stworzyć piernikową choinkę.  Nasze smakołyki są już gotowe i wkrótce można będzie je degustować w domu. 

PS W czasie radosnej pracy nad choinkami usłyszeć można było pełne zadumy zdanie: "Wiecie, że to nasze ostatnie pierniki w przedszkolu..."
 

Mikołajkowa przesyłka :)

Dzieci z Krainy Smoka Marzyciela z wytęsknieniem czekały na Mikołaja. Pięknie się do tego dnia przygotowały, ubrały choinkę i zostawiły pod nią przysmaki dla tego wyjątkowego gościa i jego reniferów. W poniedziałek rano czekała na nas wyjątkowa niespodzianka - Mikołaj wie, jak bardzo lubimy wyzwania i dlatego przygotował dla nas kilka ciekawych zadań przez mikołajkowy szlak.  Mimo, że w tym roku nie odwiedził nas osobiście, to zadbał, byśmy poczuli jego obecność w nieco inny sposób. 
Mikołaju, dziękujemy za prezenty i do zobaczenia za rok!   

Bałwanki Smoka Marzyciela

 

Mikołaj w Kominie u Smoka Marzyciela

Andrzejkowe klimaty w Krainie Smoka Marzyciela :)

Tegoroczne andrzejki w Krainie Smoka Marzyciela to była czysta magia! Ileż przygód miały nasze starszaki, ile zabaw, wróżb i czarów... Ten dzień na pewno wspominać będą nie tylko przez wiele dni, ale pewnie i wiele lat, jako że to nasze ostatnie już andrzejki w takim gronie... Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej Komnaty Magii!  

Moja Książka :)

Wspaniałe, niezwykłe, absolutnie wyjątkowe - takie były bajki stworzone przez Krainę Smoka Marzyciela w ramach projektu rodzinnego „Myślę, tworzę, działam: Moja książka”. Duma i emocje naszych młodych autorów były ogromne. Każda bajka przyniosła inną opowieść, pokazała marzenia autorów i każdej z nich dzieci słuchały z zapartym tchem. 
Drodzy Rodzice, dziękujemy za pomoc w wydaniu pierwszych książek Waszych dzieci!  Kto wie, może w tym sposobem któreś z nich odkryło swoje powołanie... 

Światło i cień

Dzieci z Krainy Smoka marzyciela zgłębiały dziś tajniki rysowania światłai cienia. Powstały Mocno zakreślone ołówkiem nocne dróżki, oceany i wilcze góry ... a magiczne refleksy świateł księżyca, latarni ulicznych i morskich wymazane zostały gumką

Dzień Polski w Krainie Smoka Marzyciela :)

W przeddzień Święta Niepodległości co roku organizujemy w naszym przedszkolu Dzień Polski.  Wspólne celebrowanie tego dnia pełne było ciekawostek o Polsce, jej geografii i historii, odkrywania pięknych miejsc, quizów, a także rozmów o tym, co kochamy w naszej Polsce.  Nie zabrakło też wzruszeń pani Małgosi, gdy dzieci śpiewały hymn.

Three Little Pigs :)

W tym tygodniu w ramach języka angielskiego Kraina Smoka Marzyciela poznawała słownictwo związane z domem, a towarzyszyły nam w tym Trzy Świnki. Zainspirowały nas one do zabaw, ćwiczących wiele przydatnych umiejętości: komunikację w języku angielskim, rozumienie ze słuchu, współpracę w grupkach, szukanie najbardziej efektywnych rozwiązywań, a także zabawy teatralne i miniinscenizacje, a przy tym dały nam mnóstwo radości. Spójrzcie sami! 

Jesienne grzyby

W brązowym kapeluszu
na grubej nóżce
w mszanym pluszu
stoi przy leśnej dróżce!

Zaczarowany Świat :)

W ramach projektu Dwujęzyczna Opolszczyzna starszaki z Krainy Smoka Marzyciela uczestniczyły w czterech bardzo ciekawych warsztatach. Mieliśmy okazję obserwować świat w powiększeniu, poznać budowę oka i zgłębić tajemnice światła. To były bardzo ciekawe warsztaty. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.!

Przedarte Góry

W Krainie Zamkowych Tajemnic powstały zachwycające krajobrazy górskie i roztarte palcami zachody słońca... namalowane zostały pastelami na wydartych krawędziach papieru!Prosta technika, a tak niebanalne efekty!

Forest animals :)

W tym tygodniu starszaki z Krainy Smoka Marzyciela odwiedziły Magiczny Las, w którym przeżyły wiele ciekawych przygód! Zobaczcie sami! 

Jesienne Muzykowanie

Wczoraj Kraina Smoka Marzyciela pokazała jak bardzo jesień może być radosna, piękna i kolorowa! Piękna jak każdy dźwięk, który rozbrzmiewał w trakcie ich prezentacji... Gratulujemy! 

Linia

Kraina Smoka Marzyciela dowiedziała się, że linia jest podstawowym środkiem wyrazu w plastyce Dzieci za pomocą taśmy klejącej wyznaczyły proste linie na kartce i namalowały piękne abstrakcyjne obrazy!

Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej :)

Dziś starszaki z Krainy Smoka Marzyciela miały okazję zobaczyć eksponaty z wystawy „Bańki mydlane”, wziąć udział w ciekawych dyskusjach, a na koniec doświadczyć przyjemności własnoręcznego tworzenia. Po raz kolejny dziękujemy za kolejne rozwijające spotkanie ze sztuką!

One potato, two potatoes... :)

Radosna twórczość plus język angielski, czyli idealne przepis na super zabawę. 

Eksperyment malarski na kompresie chłonnym

Kraina Smoka Marzyciela malowała wczoraj pejzaże jesienne na nietypowym „arkuszu”...kompres chłonny okazał się bardzo ciekawym materiałem artystycznym Dzieci dowiedziały się dziś, że barwy mogą mieć temperaturę i być ciepłe  lub zimne!

Kolorowy deszcz

Dziś w Krainie Smoka Marzyciela spadł niezwykły deszcz  dzieci zamieniły się w deszczowe chmury i rozbryzgały kolorowe krople szczoteczką do zębów! Na szczęście miały parasole  zobaczcie, jakie dżdżyste dzieła sztuki powstały po tej barwnej nawałnicy!

Rysunek Konturowy

Kraina Smoka Marzyciela wie już, czym jest kontur i rysunek konturowy Kartka papieru zamieniła się w plastyczne laboratorium, a dzieci mogły eksperymentować z konturem wykorzystując węgiel, długopis, ołówek HB i B oraz gumkę do mazania. Rozcierały i pocierały, testowały, które z narzędzi rysunkowych jest twarde, które miękkie...oceniały, czy brudzi, czy maluje się nim ciężko i czy da się zmazać raz namalowaną linię. Efekt badawczy zobaczcie sami!

Jesienne Lwy

Kraina Smoka Marzyciela zgłębiała dziś tajniki sztuki rysunku!  Szkicowali samodzielnie od podstaw lwa i kolorowali a grzywa zamieniła się w iście jesienną kompozycję ...

Świętujemy Dzień Chłopaka

Kraina Smoka Marzyciela świętowała dziś Dzień Chłopaka.  Wspólne zabawy, piękne życzenia i cudowne uśmiechy towarzyszyły nam od samego rana. Własnoręcznie zrobione przez dziewczynki medale były wspaniałą niespodzianką!  Spójrzcie na te iskierki radości w oczach! 
Spełnienia marzeń, CHŁOPAKI! 

Rozdmuchane Farby

Kraina Smoka Marzyciela rozdmuchała dziś barwne i szalone fryzury! To była nie tylko fantastyczna zabawa plastyczna, ale także ćwiczenie logopedyczne poprawiające artykulację u dzieci - prawdziwa gimnastyka buzi i języka

Dzień Przedszkolaka :)

6-latki z Krainy Smoka Marzyciela świętowały tegoroczny Dzień Przedszkolaka w wyjątkowy sposób. Nasze starszaki przygotowały przepiękne, oryginalne i absolutnie niepowtarzalne kubki!  Własnoręcznie wykonane dzieła na pewno sprawią, że każdy przygotowany w nich napój będzie jeszcze pyszniejszy! 

Dzień Kropki w Krainie Smoka Marzyciela :)

Dzisiejszy Dzień Kropki był dla dzieci z Krainy Smoka Marzyciela inspiracją do rozmów o wierze we własne możliwości, o wspieraniu się nawzajem oraz gotowości do stawiania czoła wyzwaniom.  Uwieńczeniem tego dnia był Przedszkolny Plener Artystyczny, w którym każdy z nas dał wyraz swojej ekspresji. 

Sznurkowa abstrakcja
W tym tygodniu dzieci z Krainy Smoka Marzyciela i Zamkowych Tajemnic namalowały abstrakcyjne dzieła sztuki za pomocą farb i sznurka👨🏻‍🎨Spójrzcie tylko na to skupienie i radość tworzenia! Powstała przy tym również cała mnogość interpretacji. Tam gdzie jedni widzieli kwiat skąpany w deszczu, inni dostrzegli wróżkę🧚🏻‍♀️

Zabawa w pisanie
Dla dzieci z Krainy Smoka Marzyciela pisanie liter nie jest nudne🥱! Dlaczego? Zobaczcie sami, jakie faktury, smaki, kształty i zapachy przybrał nasz alfabet! Nie dało się Ich oderwać od pracy🤭

Kredą po papierze ściernym
W tym tygodniu Dzieci z Tęczowej Krainy i Krainy Smoka Marzyciela rysowały kredą po papierze ściernym i nie tylko! Cały płac zabaw zamienił się w wytwórnie rysunków i gier! Powstały „kółko i krzyżyk”, „klasy”, zygzaki, na których linie nie wolno nadepnąć. Ile frajdy miały Dzieci z plastyki na dworze zobaczcie sami! ❤️