Kraina Dziecięcej Wyobraźni

Andrzejki pełne czarów

30 listopada to magiczna data - czas wróżb i przewidywania przyszłości. W tym roku wszystko byłoby stracone, gdyby nie maluszki z Kariny Dziecięcej Wyobraźni. Kula czarów i niezwykłych życzeń zniknęła... Nasze maluszki odważnie wyruszyły na jej poszukiwania. Po drodze wykonały wiele trudnych zadań - otworzyły andrzejkowy tunel - mimo, że kluczy strzegły księżycowe robale, pokonały mroczną mgłę, nakarmiły i oswoiły gwiezdne węże przepowiadające miłość, szczęście i zdrowie, uporządkowały też gwiezdną drogę. To było niezwykle trudne wyzwanie. Na szczęście kula czarów została odnaleziona, a nasze maluszki w podziękowaniu za pomoc - mogły szepnąć jej kilka słów w wieży życzeń.
Studnia życzeń też była dla dzieci łaskawa - każdy mógł wybrać złotą kulę i zabrać wróżbę do domu. To był magiczny i niezwykły bal!!! 

Zobacz więcej

Misiowanki w Krainie Dziecięcej Wyobraźni

W środę 25 listopada obchodziliśmy 118 urodziny misia, to bardzo wiekowy przyjaciel dzieci. Nic więc dziwnego, że zdrowie już nie te. Na szczęście 3-latki to niezwykle mądre dzieci, które w przeciągu tego tygodnia przeszły skrócony kurs medyczny - wiedzą, jak dbać o zdrowie, jak radzić sobie z przeziębieniem, potrafią zrobić medyczne mikstury, zabandażować, zmierzyć temperaturę i ciśnienie, wiedzą też, jakie działania są dobrą profilaktyką w dbaniu o zdrowie.

Nasz miś na szczęście szybko wyzdrowiał i mógł świętować swoje 118 urodziny. W podziękowaniu za pomoc zabrał dzieci do niezwykłego kina - w zupełnie starym stylu 

To był wspaniały tydzień pełen zabawy i niezwykłych doświadczeń  brawo maluszki!

Zobacz więcej

Dzień Kredki w Krainie Dziecięcej Wyobraźni

Nasze Maluszki miały dziś niezwykle kolorowy dzień - Dzień Kredki 
Kolorowe i radosne wybrały się do fabryki kredek, gdzie czekała na nie niezwykła maszyna produkujące kolory  musiały oczywiście po drodze wykonać całą masę kolorowych kredkowych zadań, przeskoczyć kilka kolorowych kałuż i przecisnąć się przez kredkowy tunel. Podczas tej niezwykłej zabawy ćwiczyły rytmy, spostrzegawczość, kompetencje czytelnicze i matematyczne, i oczywiście utrwalały kolory. To był niezwykły dzień i kolejna wspaniała przygoda w Krainie Dziecięcej Wyobraźni.

Zobacz więcej

Podróże jeża spod miasta Zgierza 

Maluszki z Krainy Dziecięcej Wyobraźni sa bardzo kreatywne i zawsze znajdują nietypowe rozwiązania  Dziś pomogły małemu jeżowi odnaleźć swojego kuzyna, który udał się w podróż po Polsce w poszukiwaniu idealnego miejsca na zimowe mieszkania.
3-latki poznały Nasz kraj i jego symbole, świętując jednocześnie Dzień Jeża  takie historie tylko u nas. A było to mniej więcej tak:

Pewnego jeża spod miasta Zgierza ogromna naszła ochota,
By zwiedzić Polskę wzdłuż i wszerz, zapomnieć o kłopotach.

Jeż w miejscu nie mógł usiedzieć wcale, założył plecak, buty, czapeczkę
I podróżował przez krain wiele, zwiedzając też troszeczkę.

Najpierw był w górach, taaakich wysokich, co szczyty miały w chmurach,
Lecz myśli sobie, to nie mój klimat - zimować nie chcę w górach.

Potem do miasta wyruszył żwawo, zobaczyć chciał stolicę,
Lecz długo miejsca tam nie zagrzał i zmienił okolicę.

Z Warszawy udał się na Mazury, tam łąki, lasy, jeziora
Lecz nie zatrzymał się tam na długo i ruszył w drogę przedwczoraj.

Wędrował dalej, szukał kącika, gdzie mógłby przezimować,
Dotarł na plażę, gdzie góra piasku, też tego chciał spróbować.

Na plaży mu się nie spodobało, nie został też w Sopocie,
Więc maszerował stale wytrwale, wciąż myśląc o kłopocie.

Wziął mapę Polski, przejrzał ją całą, kolory przestudiował
I ruszył w stronę Białowieży i tam się w liściach schował.

Gdy wiosną wstanie, pewnie znów ruszy przez góry, rzeki, doliny
Bo Jeż ze Zgierza tak ma w zwyczaju, że w Polsce szuka rodziny

Zobacz więcej

Z wizytą w bajkowym lesie

Bajkowy las, dziwny las,
w nim kręte dróżki, stare drzewa,
a za drzewami chowa się skrzat,
co bajki dzieciom śpiewa...

Czasem coś zmieni, doda coś czasem
i dziwy prawi niezwykłe,
i bardzo lubi, gdy zwykła bajka
do świata dzieci wniknie...

W bajkowym lesie na nasze maluszki czekało mnóstwo wspaniałych przygód i bajecznych niespodzianek - słodki zakątek Baby Jagi, niezwykły Teatrzyk Czerwonego Kapturka, cudowna lampa Alladyna, podróż magicznym dywanem, spotkanie z Dżinem, zabawa z Pinokiem i całe mnóstwo świetnej zabawy w towarzystwie bajkowych postaci! A to wszystko dlatego, że 5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek.

Bajkowym zabawom nie było końca - to zdecydowanie ulubiony świat dużych i małych

Zobacz więcej

Dyniowy bal  

Zaczarowana dynia zniknęła... a to wszystko dlatego, że wielka wichura zniszczyła płot na dyniowym polu. Nasze maluszki szkody naprawiły, ze strachem na wróble się zabawiły, wielką mgłę pokonały, wszystkie pestki dyniom dały.

To była wspaniała dyniowa zabawa!

Zobacz więcej

Jesiennie, kolorowo, sensorycznie, wyjątkowo :)

Jesień to niezwykła pora roku - barwa, pachnąca, szeleszcząca, inspirująca i jedyna w swoim rodzaju. Choć pogoda tej jesieni bywa zmienna i ponura, to w Krainie Dziecięcej Wyobraźni nawet ciemne deszczowe chmury nie przeszkadzają w odrywaniu niezwykłej jesiennej aury pełnej darów parku, lasu, jesiennych spacerów i zajęć na świeżym powietrzu. Nasze niezwykłe maluszki poznały dary jesieni, wybrały się na grzyby, przygotowały jesienny deszcz - naprawdę mokry!

Doświadczały, poznawały, czytały, liczyły i tworzyły - kolejny aktywny tydzień za nami !

Zobacz więcej

Święto bosych stópek, czyli Dzień bez Skarpetek

Tup, tup, tup, tup, tup, tup,
to galeria bosych stóp 
potupały, pochodziły,
no i bardzo się zmęczyły...

Dziś w Krainie Dziecięcej Wyobraźni królowały bose stópki  wkroczyły do niezwykłego sensorycznego lasu - kora, szyszki, paprotki, listeczki, mokre strumyki, niezwykłe pieńki, listeczkowe polany i mechowe górki nie były im straszne 

Tylko czyje to stópki? Może ktoś rozpozna  zapraszam do wspólnej zabawy w stópkowego detektywa 

Konkurs bosych stóp rozpoczęty 
Dobrej zabawy!

Zobacz więcej

Zabawy muzyczne

3-latki z Krainy Dziecięcej Wyobraźni stale się uczą, bawią, rozwijają, nieustannie doświadczają i poznają otaczający świat. Ważne miejsce w ich harmonijnym rozwoju zajmuje również muzyka. Pani Marta systematycznie wprowadza dzieci w świat odgłosów, dźwięków, rytmów i instrumentów. Zobaczcie sami, jak wspaniale maluszki bawią się z muzyką w towarzystwie małej Nutki i muzycznego Smoka !

Zobacz więcej

Od ziarenka do bochenka

Wczoraj w kalendarzu świąt nietypowych przypadało niezwykłe święto - Dzień Chleba. To wspaniała okazja, aby przyjrzeć się małym ziarenkom - to złoty skarb, od którego historia chleba zawsze się zaczyna. 3-latki z Krainy Dziecięcej Wyobraźni przez calutki tydzień zgłębiały tajemnicę małego ziarenka - dotykały, poznawały, doświadczały, a przy tym doskonaliły umiejętność współpracy, wytrwałość, cierpliwość, kompetencje czytelnicze, matematyczne, motoryczne i ruchowe. To był bardzo aktywny czas, a mali odkrywcy spisali się na medal!

W nagrodę na koniec tygodnia czekał na nich kosz pełen smakołyków prosto z piekarni!

Zobacz więcej

Z wizytą w sadzie - owocowe przygody

3-latki z Krainy dziecięcej Wyobraźni zaprzyjaźniły się z robaczkiem, który najbardziej na świecie nie chciał jeść jabłek. Urozmaiciły więc dietę małego przyjaciela - śliwki, gruszki, jabłka, kompot wieloowocowy, pyszne owocowe babeczki i prawdziwy sok jabłkowy zagościły w naszej sali.

Dzieci świetnie się spisały - zebrały owoce w sadzie, wspięły się na wielką górę jabłek, kroiły, poszukiwały a przy tym wszystkim uczyły się bawiąc jednocześnie.

Zobacz więcej

Dzień Kropki w Krainie Dziecięcej Wyobraźni

Mała kropka się zgubiła,
gdzieś się znów zawieruszyła,
w ilustracjach jej brakuje,
zdania też nie podsumuje,
na biedronce też jej brak...
Zagubiła się ot tak!

Zobacz więcej

Pasowanie Na Przedszkolaka

To był wyjątkowy dzień. Nasze 3-latki w eleganckich strojach oficjalnie dołączyły do zaszczytnego grona niezwykłych przedszkolaków w Królestwie Nauki i Sztuki "Przed-szkółka". To nie było jednak takie proste zadanie...

Zobacz więcej

Dzień Orderu Uśmiechu

Nasze 3-latki miały dziś niezwykłe zadanie. W Krainie Emocji wielkie zamieszanie - emocje zachorowały, brak im witamin, są szare, pospolite i niewyraźne... Na szczęście Nasze dzielne przedszkolaki to świetni lekarze, znają się na wszystkich emocjach i potrafią je wyrażać jak nikt inny  Odbyły więc niezwykłą podróż, dostarczyły emocjom niezwykłych witaminek, rozrzuciły je na cały świat i wygenerowały sporo radości w maszynie emocji. To był pracowity dzień!

Zobacz więcej

Poznajemy zasady ruchu drogowego

"Jeśli chcesz bezpiecznym być - na zielonym musisz iść, a czerwone woła STÓJ!, jadą auta, więc się bój!" Taka dewiza towarzyszyła w tym tygodniu maluszkom z Krainy Dziecięcej Wyobraźni. Mogą czuć się bezpiecznie podczas podróży do przedszkola - znają zasady ruchu drogowego, rozpoznają znaki, wiedzą, jak wygląda sygnalizator i co oznaczają jego światła, potrafią też bezpiecznie się poruszać. Cały tydzień zgłębiały wiedzę z tego zakresu. Dziś czekała je za to wielka nagroda - spotkanie z niezwykłym gościem... prywatnie Tatą Ignacego z Grupy Odkrywców, a zawodowo POLICJANTEM! To była niezwykła niespodzianka i wspaniała powtórka ze zdobytej wiedzy. Pan Tobiasz omówił wszystko bardzo dokładnie, zaprezentował też dzieciom ważne policyjne atrybuty  Bardzo dziękujemy za tak niezwykłą lekcję.

Kraina Tygryska Urwiska 

Zobacz więcej

Dzień Kropki w Krainie Dziecięcej Wyobraźni

Mała kropka się zgubiła,
gdzieś się znów zawieruszyła,
w ilustracjach jej brakuje,
zdania też nie podsumuje,
na biedronce też jej brak...
Zagubiła się ot tak!

Zobacz więcej

Niepubliczne Przedszkole Artystyczne i Językowe "Przed-szkółka"

ul. Grunwaldzka 29, 45-054 Opole

Niepubliczne Przedszkole Artystyczne i Językowe "Przed-szkółka"

ul. Grunwaldzka 29, 45-054 Opole

Dwujęzyczny Żłobek Artystyczny i Naukowy "Tuptuś Odkrywca"

ul. O.J.Czaplaka 1B 45-055 Opole

tel.: 77 453 98 70

 kom.: 792 222 198

czynny w godzinach

06:30 -18:00

Pon - Pt.