Kraina Dziecięcej Wyobraźni

"26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Cały tydzień podporządkowany był więc tym niezwykłym prehistorycznym gadom. Odkrywaliśmy szkielety dinozaurów, poszukiwaliśmy jaj prehistorycznych gadów, wykluwaliśmy dinozaury, czytaliśmy, liczyliśmy, kodowaliśmy i świetnie się bawiliśmy. Wybraliśmy się również do Muzeum Paleontologii Krainy Zamkowych Tajemnic, aby podziwiać rekonstrukcję diplodoka, wykonaną przez 4-latki. To była niezwykła paleontologiczna przygoda!

Zobacz więcej

"Ludzie listy piszą, zwykłe polecone, ciężka jest od listów torba listonosza dziś - dostaniesz od kogoś list" ;) Choć w dobie Internetu, telefonów i szybkiej komunikacji pisanie listów to raczej już prawie prehistoria, 6-latki z Krainy Dziecięcej Wyobraźni postanowiły zaprzyjaźnić się z tą niezwykłą tradycją przekazywania sobie wiadomości. Samodzielnie napisali listy, kupili i nakleili znaczki krajowe lub zagraniczne, wykupili usługę priorytetową i w ramach obchodu Święta Poczty Polskiej wrzucili listy do skrzynki :) Ciekawe, czy odbiorcy spodziewają się takiej korespondencji :)

Zobacz więcej

Kreatywne ferie w "Przed-szkółce" trwają :) I choć frekwencja jest zdecydowanie mniejsza - nie próżnujemy :D To mały skrawek naszej feryjnej kreatywnej rzeczywistości

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy :) To święto idealne dla wszystkich miłośników tej niezwykle prostej i smacznej potrawy :) My z czystym sercem możemy polecić pizzę przyrządzaną w niezwykłej restauracji ANTICA TRATTORIA. Mieliśmy szansę nie tylko degustować, ale także przygotowywać to pyszne włoskie danie :) Przy okazji powtórzyliśmy wiedzę dotyczącą Włoch! Takie lekcje geografii to czysta przyjemność :) Czuliśmy się jak prawdziwa włoska rodzina zasiadająca przy jednym stole, a gościnność z jaką zostaliśmy przyjęci z pewnością jeszcze nie raz przyciągnie nas do tego miejsca :) Dziękujemy Panu Piotrowi i Artimowi oraz całej obsłudze restauracji :D

Zobacz więcej
Zobacz więcej

Dzień zebry oczami 6-latków

Starszaki znają się na zwierzętach tak jak nikt inny, o zebrach wiedzą niemal wszystko, a już na pewno to, że są w czarno-białe paski :) Kraina Dziecięcej Wyobraźni tworzyła, tworzyła i stworzyła niezwykle zebrze kolaże :) Jedna zebra i tyle pomysłów, a przy tym ogromna samodzielność i chęć tworzenia!

Zobacz więcej

Dzień śniegu w Krainie Dziecięcej Wyobraźni

Choć na dworze śniegu brak, w sali mamy go i tak! To było nasze motto dzisiejszego dnia. Dzień Śniegu bez śniegu...??? W Krainie Dziecięcej Wyobraźni nie takie cuda się działy, a brak zimowego puchu nie stanowi przeszkody w świetnej zabawie :) Były śniegowe zadania, bitwa na śnieżki, budowanie wielkie śniegowej góry, jazda na skuterze śnieżnym i zabawy z prawdziwym sztucznym śniegiem ;) Zdaniem niektórych - identycznym jak w Czarnej Górze :D Zobaczcie sami ile zabawy można wyczarować przy odrobinie wyobraźni :D

Kraina Dziecięcej Wyobraźni pokochała bibliotekę. Dziś poznaliśmy historię Syrenki Warszawskiej, poopowiadaliśmy sobie również o ulubionych książkach i wypożyczyliśmy kilka ciekawych pozycji :) Zobaczcie ile radości mogą dać książki :)

Święta tuż, tuż, wiec i na zajęciach z robotyki pojawił się Mikołaj i renifery :) 65 kroków - tyle musieli pokonać mali konstruktorzy, aby Mikołaj zasiadł w saniach. Świetnie sobie poradzili pracując w zespołach lub samodzielnie. Programowanie też im nieźle poszło :) Mikołaje ruszyły w trasę !

Kraina Dziecięcej Wyobraźni przed świętami zamieniła się w niezwykłą pracownię pełną świątecznych zapachów i ozdób. Dzieci własnoręcznie przygotowywały pierniki oraz niezwykłe ozdoby - bombki, bałwanki, renifery i niezwykłe choinki :) Magia świąt widoczna była w każdym działaniu, a niezwykłe wyroby zostały spakowane w piękne paczuszki :)

Święta tuż, tuż, więc i Nasze spotkania świąteczne czas zacząć :) 6-latki z Krainy Dziecięcej Wyobraźni przedstawiły Rodzicom niezwykłą, zupełnie prawdziwą historię Bożego Narodzenia. Jasełka w ich wykonaniu przyciągnęły nawet Świętego Mikołaja, który szukał Nas od rana! Niezwykle, świątecznie i magicznie :) tak właśnie było podczas tego spotkania :)

Wyobraźnia nie ma granic - to jest pewne! Nasi czarodzieje wiedzą to doskonale i posługują się nią każdego dnia - zwykła tablicę potrafią zamienić w magiczne przejście, folię malarską w gigantyczną pajęczynę, czarne rękawiczki w pająki, zwykły korektor w super tajną wiadomość, a kisiel w żabi śluz... można by tak wymieniać bez końca :D, bo i nasze wróżby, czary i przepowiednie końca nie miały - a starszaki z Krainy Dziecięcej Wyobraźni bawiły się aż do obiadu! Wspaniały czas pełen niezwykłych wrażeń! Sami zobaczcie!

Kraina Dziecięcej Wyobraźni ma nowe ulubione miejsce na mapie Opola. To Biblioteka na placu Kopernika. Niezwykłe zajęcia prowadzone przez Pana Marcina zachwycają, bawią i przede wszystkim wprowadzają nas w magiczny świat książek. Tym razem smok Bajek opowiedział nam "Wielką historię małej kreski" - niezwykłą opowieść o talencie i o tym, jak dużo pracy trzeba włożyć w to, aby się rozwinął. My też stworzyliśmy własną opowieść :D A po zajęciach nadszedł czas na wybór własnej książki :) Dziękujemy za wspaniałe zajęcia :)

Czy zastanawialiście się kiedyś, co można zrobić z kolorowych kredek, kiedy są połamane, brudne i trochę zapomniane? Można dać im drugie życie :) 6-latki z Krainy Dziecięcej Wyobraźni to prawdziwi eksperci w tej dziedzinie :) Z kredek świecowych powstały prawdziwe dzieła sztuki - motyle, biedronki, ludziki i klocki LEGO, misie, serca i piękne kolorowe kwiaty :) A to wszystko za sprawą niezwykłej podróży do FABRYKI KREDEK, podczas której dzieci doskonaliły umiejętności czytelnicze, matematyczne, logiczne i manualne :) Cytując słowa Julki "To był najlepszy dzień w przedszkolu!" :D Radość dzieci i duma z własnej pracy BEZCENNA!

Dawno, dawno temu w odległej krainie, w cesarskim ogrodzie żył mały ptaszek. Trudne były jego losy, bo została odebrana mu wolność... Historię małego słowika pięknie przedstawiła i zinterpretowała Kraina Dziecięcej Wyobraźni. Wschodni klimat, tak daleki im na co dzień i zdecydowanie wykraczający poza ich temperament był świetnym treningiem spokoju, cierpliwości i umiejętności teatralnych. 6-latki poradziły sobie wspaniale! A "Słowik w ich wykonaniu z pewnością zachwycił niejednego odbiorcę.

Kraina Dziecięcej Wyobraźni wybrała się dziś na zwyczajny "niezwykły" spacer. Tym razem skierowaliśmy Nasze kroki w zupełnie inną stronę :) Na Plac Teatralny pełen muzycznych niespodzianek! Ile było zabawy, radości, testowania i doświadczania! Opole zaskakuje nas każdego dnia :D

Ten tydzień to czas intensywnych przygotowań do Jesiennych Konfrontacji Teatralnych, aby jednak sztukę postrzegać globalnie - 6-latki z Krainy Dziecięcej Wyobraźni odwiedzają w tym tygodniu różne miejsca kultury i sztuki :) była biblioteka, jest też i galeria :) Obrazy Jana Cybisa pełne kolorów stały się dla Nas świetną inspiracją do własnych kolorowych dzieł, stanowiły też idealny punkt wyjścia do nauki o kolorach, ich tonach i odcieniach :) Dziękujemy za niezwykłe zajęcia, wspaniałe eksperymenty i plastyczne aktywności :) Muzeum Śląska Opolskiego nie przestaje nas zaskakiwać :)

Galeria Sztuki Współczesnej niezmiennie zaskakuje nas wystawami i formą zajęć. W zeszłym tygodniu mieliśmy okazję podziwiać wystawę pełną światła i świetlistych form :) I ku wielkiej radości dzieci mogliśmy światłem bawić się sami, tworząc przestrzenne ryby. W ciemności świeciły naprawdę wspaniale! Dziękujemy za wspaniałe zajęcia :)

W Naszym przedszkolu pomarańczowo i niezwykle :) A to wszystko za sprawą dyń. Jest kolor dyniowy i zapach dyniowy, i światło prosto z wnętrza dyniowych stworków :) Zobaczcie jakie działa stworzyły dzieci :) prawdziwe dyniowe cuda :)

6-latki z Krainy Dziecięcej Wyobraźni również miały okazję poznać sekrety z życia ptaków :) To było świetne uzupełnienie wiedzy, jaką starszaki zdobywały podczas zajęć dydaktycznych. Wiemy już dlaczego ptaki latają, dokąd wyruszają jesienią, jakie są ich zwyczaje lęgowe. potrafimy je także naśladować i wiemy, jak przygotować się do ich obserwacji :) Jesteśmy prawdziwymi specjalistami z zakresu ornitologii :)

6-latki z Krainy Dziecięcej Wyobraźni zamieniły się dziś w konstruktorów papierowych pojazdów - samoloty i łódki sprawiły nam mnóstwo radości :) A to wszystko za sprawą obchodów Światowego Dnia Origami. Tak niezwykłe święto udało nam się połączyć z nauką o wietrze, który był dziś zdecydowanie naszym przyjacielem :)
Kawałek papieru i tyle radości

Przenieśliście się kiedyś w czasie? Nasze starszaki zrobiły to całkiem niedawno.
27 września wyjechały do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, gdzie czekała na nie prawdziwa lekcja sprzed stu lat!!! 
Zostało też sporo czasu na jesienny spacer na terenie skansenu.

A już niebawem kolejna dawka wycieczkowych wrażeń

Wrzesień był miesiącem bardzo aktywnym :) Działo się naprawdę dużo - wyjścia, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, udział w audycji radiowej, zabawy na świeżym powietrzu i niezwykła nauka poprzez zabawę :)
W Królestwie Nauki i Sztuki nie można się nudzić. A to mały skrót naszych działań

Dziś w Przed-szkółce GALA MISTRZÓW! Nasi chłopcy otrzymali mistrzowskie tytuły i złote puchary! Komplementy, zdjęcia, wywiady i super niespodzianki!!! Nawet w Gazecie o nich napisali ;)

Mistrzowie z Krainy Dziecięcej Wyobraźni mogą teraz podbijać świat!
A i dla nieco większych chłopaków nie zabrakło serca od naszych dziewczynek!

We wrześniu obchodzimy Dzień Fizjoterapeuty.

Z tej okazji mieliśmy dziś niezwykłych gości - Panią Olę - mamę Michalinki i Panią Mirkę,

które na co dzień zajmują się właśnie fizjoterapią.

Mieliśmy okazję nie tylko poznać tajniki ich pracy, ale także na własnej skórze poczuliśmy, jak dbać o prawidłową postawę, jak kształtować nasze stópki i jak ważna jest dobra kondycja. Poznaliśmy również akcesoria niezbędne

w profilaktyce prawidłowej postawy ciała.To była wspaniała dawka praktycznej wiedzy,

którą już po kilku chwilach wykorzystaliśmy podczas swobodnej zabawy :)

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i poświęcony czas. To była niezwykle cenna lekcja.

Kraina Dziecięcej Wyobraźni wybrała się wczoraj do Muzeum Śląska Opolskiego sprawdzić, "

co kryje piórnik". Starszaki zamieniły się najpierw w detektywów i przemierzając całe dekady naszej przeszłości zobaczyły przybory szkolne z dawnych lat, a potem własnoręcznie przygotowały drewniane piórniczki. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i niezwykła podróż w czasie

6-latki odwiedziły dziś Muzeum Śląska Opolskiego. Przywitał ich sam Rembrandt,

który zerkała na nie ze swoich licznych autoportretów. Dzieci miały szansę nie tylko dowiedzieć się,

czym jest autoportret, ale doświadczały go również na własnej twarzy :)
Poznały także technikę, w której artysta tworzył swoje dzieła i samodzielnie wykonały podobne pieczątki.

A na zakończenie przygotowali dla siebie niezwykłe nakrycie głowy,

którego sam artysta pewnie by im pozazdrościł ;)

Dziękujemy Pani Patrycji za wspaniałe zajęcia 

Niepubliczne Przedszkole Artystyczne i Językowe "Przed-szkółka"

ul. Grunwaldzka 29, 45-054 Opole

Niepubliczne Przedszkole Artystyczne i Językowe "Przed-szkółka"

ul. Grunwaldzka 29, 45-054 Opole

Dwujęzyczny Żłobek Artystyczny i Naukowy "Tuptuś Odkrywca"

ul. O.J.Czaplaka 1B 45-055 Opole

tel.: 77 453 98 70

 kom.: 792 222 198

czynny w godzinach

06:30 -18:00

Pon - Pt.